مشترک گرامی دسترسی به این وبلاگ امکان...

پر مخاطب پر احساس پر تصویر و صداست... توی روزا و شبا فانلند که کنار ماست!

تاريخچه توپ مسابقات جام جهاني فوتبال ....

 

تاريخچه توپ مسابقات جام جهاني فوتبال

قطعا ميليادرها هوادار فوتبال با اين جمله "او سيلر" اسطوره فوتبال آلمان ،که گفته بود "راز فوتبال در توپ آن است" موافق و آن را قبول دارند.

فوتبال، پر طرفدارترين رشته ورزشي بر روي کره خاکي است و همين امر مسابقات جام جهاني فيفا را به مهمترين رويداد ورزشي جهان تبديل کرده است.
شرکت توليد کننده کالاهاي ورزشي "آديداس" از جام جهاني 1970 مکزيک تاکنون مسووليت توليد توپ رسمي اين رقابت ها را بر عهده داشته است، اما شايد خيلي از هواداران فوتبال ندانند که اين توپ چگونه توليد مي شود.
در اولين فينال جام جهاني در سال 1930 به خاطر اصرار دو تيم فيناليست به استفاده از "توپ هاي مخصوص تيم خود"، از دو توپ مختلف در هر دو نيمه استفاده شد، اما از آن به بعد کشور ميزبان اجازه يافت که توپ مسابقات را تامين کند.
در آن زمان توپ ها عمدتا از 12 تکه ساخته مي شدند، اما در جام جهاني 1954 از يک توپ 18 تکه اي در بازي فينال استفاده شد و از آن به بعد تا سال 1966 انواع توپ ها مورد استفاده قرار گرفتند.
بتدريج و با توجه به پيشرفت سريع فوتبال در چند دهه بعد، کارشناسان تلاش هاي مستمري را براي توليد "توپ هاي بي نقص" انجام دادند.
نخستين بار آديداس در سال 1970 يعني 40 سال پيش و در شهر مکزيکوسيتي توپ جام جهاني را توليد و براي اولين بار آن را نامگذاري کرد. توپ "تلستار"، توپي چرمي مرکب از 32 قطعه سياه و سفيد بود که به عنوان گردترين توپ آن دوره شناخته شد.
سپس توپ "دورلست" ساخته شد و بعد از آن نوبت به توپ "تانگو" رسيد که در جام جهاني آرژانتين 1978 مورد استفاده قرار گرفت. اين توپ به عنوان يک مدل براي پنج جام جهاني بعد نيز به کار رفت.
توپ "تانگو اسپانا" در جام جهاني 1982 عرصه ظهور توپ هايي از جنس مواد مصنوعي بود که گرچه اصولا از چرم ساخته مي شد، اما استفاده از يک لايه ضد آب پلي يورتن، آن را به يک محصول واقعي از عصر تکنولوژي تبديل کرده بود.
توپ هاي "آزتکا"، "اتروسکو" و "کوئسترا" نيز به همين شکل ساخته شدند.
توپ "تريکالر" جام جهاني 1998 اولين توپ رنگي بود که استفاده شد در حالي که توپ هاي "فيورنووآ" و "تيمگيست" که در جريان مسابقات 2002 و 2006 مورد استفاده قرار گرفتند، به دليل گردي، دقت و مقاومت بيشتري که داشتند، انقلابي را در اين زمينه به وجود آوردند.
نام توپ جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي "جابولاني" به معناي "جشن" به زبان زولو از زبان هاي رسمي اين کشور است.
توپ جابولاني يازدهمين توپ توليدي آديداس براي جام جهاني بوده و هر يک از رنگ هاي يازده گانه روي آن نماينده يکي از بازيکنان تيم است. طراحي توپ 2 عنصر مهم مردم آفريقاي جنوبي را مي ستايد؛ تنوع و هارموني.
جابولاني مزاياي بسياري دارد. اين توپ فقط از هشت تکه ساخته شده است. روي آن شيارهاي بافتي نعلي شکلي حس مي شود که بالاترين ميزان کنترل، پروازي محکم و مهاري کامل را در هر شرايطي به بازيکن مي دهد.
توپ جام جهاني 2010 اولين بار در دسامبر سال گذشته در مراسمي با حضور "ديويد بکام" در کيپ تاون به نمايش درآمد.

  
+ نوشته شده در  چهارشنبه 26 خرداد1389ساعت 10:54 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

سوتی...سوتی...!

سوتی بازار.......

 

 

 

 

 

 

 

 


 

+ نوشته شده در  سه شنبه 11 اسفند1388ساعت 9:3 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

آهنگ جدید و فوق العاده زیبای ساسی مانکن به نام تهران L.A کن

wWw.FuNlAnD.BloGfA.CoM

آهنگ جدید و شــــاد شــــاد شـــاد و بــتــرکون و قــــردار سـاسـی مانـکـن با نام تهرانُ L.A کن

ساسی مانکن خلاصه بعد از 1 سال این آهنگ رو خوند ، اونم با سبک جدید 6/9 و تنظیم امیر مسعود

که پیشنهاد میکنم حتما و حتما گوش کنید . گوش کنید و ببینید آهنگ چیه ...... میترکونه حسابی

 funland

واااای که این روزا چقدر آهنگ شاد اومده . مخصوصاً این آهنگ ساسی که خداییش یکی از شادترین آهنگهای تاریخه ...

راستی این اولین آهنگه که ساسی مانکن خودش تنهایی خونده .....

 

اگه از این وب خوشتون اومد ، با کلیک روی لوگوی زیر یک امتیاز به وبلاگ بدید . ممنون


Top Blog
وبلاگ برتر در تاپ بلاگین

دانلود با دو کیفیت متفاوت در ادامه مطلب

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 7 اسفند1388ساعت 3:20 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

ولنتاین چیست؟ تاریخچه ولنتاین ، سپندارمذگان روز ولنتاین ایرانی

  

  

ولنتاین چیست؟ سپندارمذگان روز ولنتاین ایرانی...

روز والنتاین (روز عشاق و یا روز عشق ورزی) مصادف با ۲۵ بهمن‌ماه (۱۴ فوریه) در بعضی فرهنگها روز ابراز عشق است.
این ابراز عشق معمولاً با فرستادن کارت والنتاین به صورت ناشناس انجام می‌شود. سابقهٔ تاریخی روز والنتاین به جشنی که به افتخار قدیس والنتاین در کلیساهای کاتولیک برگزار می‌شد، باز می‌گردد.

ولنتاین - عاشقونه دات کام

ولنتاین - عاشقونه دات کام

در سده سوم میلادی که مطابق می‌شود با اوایل شاهنشاهی ساسانی در ایران، در روم باستان فرمانروایی بوده است بنام کلودیوس دوم. کلودیوس عقاید عجیبی داشته است از جمله اینکه سربازی خوب خواهد جنگید که مجرد باشد. از این رو ازدواج را برای سربازان امپراتوری روم قدغن می‌کند.
کلودیوس به قدری بی‌رحم وفرمانش به اندازه‌ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. اما کشیشی به نام والنتیوس (والنتاین)، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می‌کرد. کلودیوس دوم از این جریان خبردار می‌شود و دستور می‌دهد که والنتاین را به زندان بیندازند. والنتاین در زندان عاشق دختر زندانبان می‌شود. سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق، با قلبی عاشق اعدام می‌شود…
بنابراین او را به عنوان فدایی و شهید راه عشق می‌دانند و از آن زمان نهاد و نمادی می‌شود برای عشق!

.در ایران باستان، نه چون رومیان از سه قرن پس از میلاد، که از بیست قرن پیش از میلاد، روزی موسوم به روز عشق بوده است. در تقویم جدید ایرانی دقیقا مصادف است با ۲۹ بهمن، یعنی تنها ۳ روز پس از روز والنتاین. این روز سپندارمذگان یا «اسفندارمذگان» نام داشته است. سپندارمذگان جشن زمین و گرامی داشت عشق است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می‌‌کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می‌‌دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده، به آنها هدیه داده و از آنها اطاعت می‌‌کردند. اخیرا گروهی از دوستداران فرهنگ ایرانی پیشنهاد کرده اند که به منظور حفظ فرهنگ ایرانی سپندارمذگان بجای والنتاین به عنوان روز عشق گرامی داشته شود..

از چند سال پیش در ایران صحبت‌هایی مبنی بر آمیختن والنتاین با سنتهای اسلامی به گوش می‌رسد.
محمدرضا زائری، روحانی محافظه کاران، از پیشنهاد دهندگان طرح نام‌گذاری روز اول ازدواج حضرت علی (ع) (امام اول شیعیان) و همسرش فاطمه زهرا (س)، به عنوان روز عشق‌ ورزی بود.
محمد علی ابطحی معاون پارلمانی سید محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران، از جمله افراد حکومتی بود که روز والنتاین را در وب‌نوشت خود تبریک گفت. این تبریک با واکنشهای تندی روبرو شد.اکثر فرهنگ های دیرین دنیا ، یه روز در سال برای جشن ابراز عشق و علاقه دارن . ما ایرانی ها هم در فرهنگ زرتشتی ماه مهر رو داریم که مظهر مهربانی ایرانیان و ماه ابراز عشق هست که تو اون ماه روز هایی برای ابراز علاقه به اشخاص مختلف و مراسم متعدد جشن های مهربانی هست. تا حدی که مهربانی جزو عبادت های زرتشتیان یا اجداد ما بوده . تو فرهنگ زرتشتی یه روز دیگه هم هست که این روز (سپندارمزگان) یا (اسفندارمزگان) نام داشته . فلسفه بزرگداشتن این روز به عنوان (روز عشق) به این صورت بوده که در ایران باستان هر ماه رو سی روز حساب می کردند و علاوه بر اینکه ماه ها اسم داشتند، هریک از روزهای ماه نیز یک نام داشتند. بعنوان مثال روز اول (روز اهورا مزدا)، روز دوم، روز بهمن ( سلامت، اندیشه) که نخستین صفت خداوند است، روز سوم اردیبهشت یعنی (بهترین راستی و پاکی) که باز از صفات خداوند است، روز چهارم شهریور یعنی (شاهی و فرمانروایی آرمانی) که خاص خداوند است و روز پنجم(سپندار مز) بوده است. سپندار مز لقب ملی زمینه. یعنی گستراننده، مقدس، فروتن. زمین نماد عشقه چون با فروتنی، تواضع و گذشت به همه عشق می ورزه. زشت و زیبا رو به یک چشم می نگره و همه را چون مادری در دامان پر مهر خود امان می ده. به همین دلیل در فرهنگ باستان اسپندار مزگان رو بعنوان نماد عشق می پنداشتند. در هر ماه، یک بار، نام روز و ماه یکی می شده که در همان روز که نامش با نام ماه مقارن می شد، جشنی ترتیب می دادند متناسب با نام آن روز و ماه. مثلا شانزدهمین روز هر ماه مهر نام داشته که در ماه مهر، (مهرگان) لقب می گرفت. همین طور روز پنجم هر ماه سپندار مز یا اسفندار مز نام داشت که در ماه دوازدهم سال که آن هم اسفندار مز نام داشت، جشنی با همین عنوان می گرفتند. یعنی پنجم اسفند روز جشن عشاق یا جشن سپندار مزگان هست
سپندار مزگان جشن زمین و گرامی داشت عشقه که هر دو در کنار هم معنا پیدا می کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می دادند. مردان نیز زنان و دختران رو بر تخت شاهی می نشوندن ، به اونها هدیه می دادن و ازشون اطاعت می کردند این میشه حرمت واقعی زن- ببینین دین مهر یعنی چی!!
« این بود آیین پارسی و آن نیز آیین تازی که بر دار کردند دوازده هزار کودک رومشکان را در قعر باخت نبرد.»

.
سمبلهای ولنتاین شامل موارد زیر میباشد

.
۱- شکل یک قلب ساده و یا تیر خورده: از آنجـایـی کـه قـلب مرکز احساسات عمیق،اصیل و پر شور است. قلب تیر خورده آسیب پذیری عشق را نشان میدهد. هنگامی که شما از سوی معشوق خود طرد میشود. قلب تیر خورده نشانه پیوند و اتحاد زن و مرد نیز می باشد.

ولنتاین

ولنتاین

2- کیوپید(CUPID): کـه به شـکل یک کودک برهنه، فربه و بالدار ترسیم میگردد. این کودک شیطان با لبخندی موذیانه تـیـر و کمان نیز با خود حمل میکند. چنانچه یکی از تیرهای این کودک به قلب فردی اصابت کند وی فورا عاشق می شود. کـیوپید در واقع پسر ونوس الهه عشق و زیبایی در افسانه های روم باستان می بـاشد. معنی لغوی آن «آرزو » است. کیوپید برخی اوقات آمور(AMOR) نیز نامیده میگردد. همتای کیوپید در افسانه های یونانی اروس (EROS) نام دارد.

کیوپید(CUPID)

کیوپید(CUPID)

3- کبوتر،قمری و مرغ عشق: این پرندگان نماد وفاداری، پاکی و معصومیت هستند.

نمادهای ولنتاین

نمادهای ولنتاین

4- گل رز: گل سرخ شهبانوی گلهاست. نماد جنگ و صلح، عشق و گذشت.

ولنتاین

ولنتاین

5- تور: جنـس دستـمال خانم هـا را در گـذشـته تشـکـیـل میـداده است. در زمــانهای دیرین رسم برآن بوده که هرگاه دسـتـمال خـانمـی به زمیــن می افتاد مردی که متوجه آن میشده بلافاصله آن را از زمین برداشته و به زن می داد.

ولنتاین

ولنتاین

6- گره های عشق: از یک سری حلقه های در هم تنیده و بافته شـده تشکـیـل یـــافته اند. این حلقه ها آغاز و پایانی ندارند و نماد عشق جاودانی و پایدار است.

گره های عشق

گره های عشق

گره های عشق

گره های عشق

7- علامت”X”: این علامت به معنی بوسه در کارت های تبریک و نامه های روز ولنتاین است.
۸- روبان قرمز: این رسم به زمانهای قدیم بازمیگردد که شوالیه ها هنـگـامیکه عـازم جنـگ بودند نوار یا روسری از معشوقه خود دریافت کرده و آن را به یادگار با خود میبردند.

سالیانه بیش از یک میلیارد کارت تبریک ولنتاین در سراسر جهان رد و بدل میگردد که ۸۵ درصد آنها توسط زنان خریداری میشود.

سالیانه ۵۰ میلیون گل رز و میلیونها جعبه شکلات در سالروز ولنتاین هدیه داده میشود که اغلب آنها را مردان خریداری میکنند.

هدایای روز ولنتاین شامل: گل رز و یا دسته گل کوچک، شکلات، کارت تبریک ولنتاین، عروسک، شمع، یک نامه عاشقانه، یک قطعه شعر عاشقانه و یا هدیه کوچک.

برای جشن گرفتن این روز به یک کافی شاپ و یا برای صرف شام به یک رستوران دنج بروید.

رنگهای روز ولنتاین شامل قرمز، سفید و صورتی است.

در خصوص تاریخچه و مبداء ولنتاین اختلاف نظر وجود داشته تا جایی که ولنتاین با افسانه در آمیخته است.

هویت ولنتاین مبهم است. در کل ۳ روایت در رابطه با ولنتاین نقل گردیده که به آنها اشاره میکنیم.

جشنواره ای به نام LUPERCALIA که ۱۵ فوریه در رم باستان میان کافران متداول بوده است. لوپرکالیا جشن تطهیر و زمان خانه تکانی بوده است. در این جشن مشرکین از خدای LUPERCUS بخاطر محافظت از چوپانها و گله هایشان از گزند گرگها قدردانی میکردند. در این فستیوال بمنظور بزرگداشت FAUNUS خدای حاصلخیزی، باروری و جنگلها رومیان یک سگ و دو بز نر را قربانی کرده و از پوست آنها شلاق میساختند. مردان با این شلاقها به میان مردم رفته و به هر کسی که میرسیدند ضربه ای با شلاق به آنها میزدند. دختران داوطلبانه برای شلاق خوردن صف میکشیدند. آنها اعتقاد داشتند که شلاق خوردن با تازیانه های ساخته شده از پوست بز باروری آنها را تضمین میکند. همچنین در این جشن طی بزرگداشت الهه ای بنام JUNO FEBRUTA زنان مجرد نامه های عاشقانه مینوشتند و درون گلدانهایی می انداختند. (و یا تنها نام خود را روی برگه ای مینوشتند) مردان مجرد روم نیز هر کدام یکی از این یادداشتها را از درون گلدانها بیرون کشیده و مشتاقانه بدنبال دختر نویسنده نامه میرفتند. (نوعی دوست یابی) این آشنایی ها اغلب به ازدواج می انجامید. این رسم تا قرن هجدهم ادامه داشت اما از آن به بعد مردان رم ترجیح دادند پیش از آشنایی زن را ببینند!

کلیسای کاتولیک حداقل ۳ قدیس بنام VALENTINE و یا VALENTINUS شناسایی کرده که هر سه در روز ۱۴ فوریه به شهادت رسیده اند.

ولنتاین مقدس یک کشیش مسیحی بوده که در قرن سوم خدمت میکرده است. زمانی که امپراطور CLADIUS دوم بر روم حکمرانی میکرده. کلادیوس دریافت که مردان مجرد از آنجایی که همسر و خانواده ای ندارند (مردان متاهل حاضر به ترک همسر و خانواده خود نبودند) نسبت به مردان متاهل بیشتر به سربازی روی آورده و سربازان بهتر، کاراتر و جنگجو تری نیز میباشند. از همین رو ازدواج را برای مردان جوان غیر قانونی و ممنوع اعلام کرد. ولنتاین که این حکم را ناعادلانه و ظالمانه میپنداشت از فرمان کلادیوس سرباز زد. ولنتاین مخفیانه عشاق جوان را به عقد یکدیگر در می آورد. هنگامی که این عمل ولنتاین بر ملا گشت کلودیوس حکم اعدام وی را صادر کرد.

خود ولنتاین نخستین فردی بود که برای اولین بار نامه ولنتاین را نگاشت. وی هنگامی که در زندان بسر میبرد دلداده دختر جوانی شد که دختر زندانبان وی بود. این دختر جوان زمانی که ولنتاین در بازداشت بسر میبرد به ملاقات وی می آمد. در انتهای این نامه ولنتاین چنین نوشته بود: “از طرف ولنتاین تو.” این عبارت کماکان در نامه های روز ولنتاین استفاده میشود.

ولنتاین در روز ۱۴ فوریه اعدام شد. تقریبا در سال ۲۶۹ پس از میلاد. به گرامیداشت وی کلیسایی در سال ۳۵۰ پس از میلاد بنا گردید که پیکر وی نیز در آنجا دفن شده است. در واقع روز ولنتاین سالروز مرگ و خاک سپاری ولنتاین میباشد.

پاپ اعظم GLASIUS فردی بود که روز ۱۴ فوریه را، در سال ۴۹۸ پس از میلاد، روز ولنتاین (ST. VALENTINE`S DAY) نام نهاد. در واقع وی این روز را جایگزین آیین کفرآمیز لوپرکالیا که مختص کافران بود کرد. وی در گلدانها عوض نام دختران اسامی مقدسین مسیحی را نهاد. و با این کار به لوپرکالیا تقدس بخشید. در این آیین مرد و زن هر دو یک نام قدیس را از گلدان بیرون میکشیدند که میبایست تا آخر سال خصوصیات اخلاقی آن قدیس را الگو قرار داده و در خود متجلی می ساختند.

روایت دیگر: در دوران کلادیوس مسیحیت به شدت سرکوب میشد. ولنتاین نه تنها کشیش و مبلغ مسیحیت بود بلکه رهبر جنبش زیر زمینی مسیحیان نیز بود. اغلب کشیشها در این دوران زندانی و سپس اعدام گردیدند. ولنتاین پس از به زندان افتادن دختر نابینای زندانبان خود را شفا میدهد. کلادیوس پس از اینکه از این خبر مطلع میگردد به خشم آمده و دستور میدهد سر وی را از تنش جدا سازند.

کهن ترین نامه و شعر ولنتاین توسط چارلز، دوک اورلئان نگاشته شد. وی زمانی که در سال ۱۴۱۵ و در قرن شانزدهم در زندان برج لندن در اسارت بسر میبرد این نامه را برای همسر خود نوشت.

روایت دیگر حاکی از آن است که ولنتاین یک مسیحی بوده که عاشق کودکان بوده. اما از آنجایی که وی از پرستش خدایان سر باز میزده به زندان فرستاده میشود. اما کودکان که به وی علاقه مند بودند دلتنگ وی شده و برای وی پیامهای مهر آمیزی مینوشتند. این کودکان نامه ها را از لابه لای میله های زندان به درون سلول ولنتاین می انداختند. وی در سال ۱۴ فوریه ۲۶۹ پس از میلاد اعدام شد.

برخی هم روز ولنتاین را به باور مردمان انگلیس و فرانسه قرون وسطی نسبت میدهند. آنها اعتقاد داشتند که پرندگان در روز ۱۴ فوریه جفت خود را انتخاب میکنند.

برگزاری جشن ولنتاین امروزی از دو کشور فرانسه و انگلیس آغاز گردیده است.

ابتدا کارتهای تبریک ولنتاین را هر کس خودش تهیه میکرد اما از سال ۱۸۰۰ کارتهای تبریک ولنتاین تجاری به بازار عرضه گشت. البته این کارتها نیز دست نوشته و دارای نمادهای ولنتاین نقاشی شده بودند. سپس کارتهای تبریک چاپی جایگزین آنها گردید.

در گذشته دور در ایتالیا و انگلیس رسم بر آن بود که زنان مجرد پیش از طلوع آفتاب روز ولنتاین از خواب برخاسته و لب پنجره اتاق خود می ایستادند تا مردی از مقابل پنجره آنان عبور کند. اعتقاد بر آن بود که با اولین مردی که در آن روز ببینند، ظرف یکسال ازدواج خواهند کرد. شکسپیر نیز در نمایشنامه هملت به این باور اشاره کرده است.

در برخی کشورها رسم بر این است که مردان جوان روز ولنتاین لباس به زنان هدیه میدهند. چنانچه زن آن لباس را برای خود نگه دارد نشانه آنست که زن خواهان ازدواج با آن مرد است.

در فرانسه پسران اسم معشوقه خود را روی آستین لباسشان می نوشتند تا به همه بگویند: ازحس من آگاه شوید.

در زمانهای گذشته در ولز چنین مرسوم بود که در سالروز ولنتاین قاشقهای چوبی به یکدیگر هدیه بدهند. روی این قاشقهای چوبی معمولا نقش قلب و کلید و قفل کنده کاری شده بود. معنی این کنده کاریها چنین بود: “تو قلب مرا گشوده ای” یا “کلید دروازه قلب من دست توست.”

برخی باورهای آمیخته با خرافات نیز در رابطه با روز ولنتاین وجود دارد. اگر در این روز سینه سرخ از بالای سر دختری عبور کند او با یک ملوان ازدواج خواهد کرد و اگر گنجشک عبور کند همسرش مرد فقیری میشود اما بسیار خوشبخت خواهند شد و اگر آن پرنده سهره باشد آن دختر با مردی پولدار ازدواج خواهد کرد.

کودکان انگلیسی در صدها سال پیش در این روز مانند بزرگترها لباس بتن میکردند و خانه به خانه به ترانه سرایی و آواز خوانی میپرداختند.

اما در ژاپن روز ولنتاین به گونه ای دیگر مرسوم است. روز ولنتاین این دختران هستند که باید به مردان شکلات هدیه بدهند. زنان شاغل به اجبار باید به تمام همکاران مرد خود بویژه رییس خود شکلات هدیه بدهند. اما در روزی موسوم به “روز سفید”(WHITE DAY) که تاریخ آن ۱۴ مارس میباشد مردان برای جبران محبت خانمها به آنها هدیه میدهند. البته اغلب فقط به دوستان دختر خود. هدیه مردان معمولا یک لباس زنانه سفید رنگ است.

در چین هم افسانه ای وجود دارد که نمادی از عشق است و روز ولنتاین چینی ها محسوب میگردد. این روز هفتمین روز از هفتمین ماه در تقویم چینی است. این روز فستیوال دختران نیز نامیده میگردد. در این روز مردم چین به ستاره ها خیره میشوند. دختران نیز دعا میکنند تا کدبانوهای با کفایتی در آینده شوند و همچنین شوهر مناسبی نصیبشان گردد. پسران مجرد نیز دعا میکنند تا هر چه زودتر معشوق خود را بیابند.

بنابراین روز ولنتاین از روم به فرانسه و انگلیس وسپس به آمریکا راه یافت و اکنون در تمام جهان جشن گرفته میشود .

+ نوشته شده در  جمعه 23 بهمن1388ساعت 2:38 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

بزرگترین فنجان.....

WwW.FuNlAnD.BloGfA.CoM

بزرگترین فنجان حاوی شکلات داغ در جهان 


 

+ نوشته شده در  دوشنبه 21 دی1388ساعت 11:19 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عمرا اگه اولش بفهمی که این عکسه چی هست

WwW . FuNlaND.BloGfa .CoM

عمرا اگه اولش بفهمی که این عکسه چی هست
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
هنوز نفهمیدین ؟

حالا چی؟؟؟ .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
هنوزم نه ؟؟؟ دیگه با اینیکی میفهمین :

.
.
.
.
.
..
بله......درسته ....حالا عکسه آخر رو با اولی مقایسه کنین تا عزمتش رو درک کنین__________________
+ نوشته شده در  جمعه 18 دی1388ساعت 7:41 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

شکار لحظه ها........یکسری سوژه داغ....

 
  سلام این موضوع رو میزارم نمیدونم مورد توجه واقع میشه یا نه.....
به هر حال اگه خوشتون اومد بگین ادامش بدیم.......
این عکس ها یکسری سوژه های جالب و داغ ایرانی هستند که توسط دوستان خوبم در گروه مارشال مدرن برام ایمیل شده......
امیدوارم خوشتون بیاد.....
صبور باشید تا عکس ها لود شود...
 
 

اين بابا جلوي چراغ قرمز جوگير شده و ...

چه ربطي داره من نميدونم ؟!
تيم فوتسال بانوان ... طرح 2009 :
سادات خانم چه ربطي به هيئت داره ؟!
ديگه به آب خوري هم رحم نميشه !!
بفرماييد كافه ؟!
جدا چقدر قشر فرهنگي و تحصيلكرده تحويل گرفته ميشه؟!
اينم ماشين عروس كه به ظاهر خودش عروس شده !

ديگه عادت شده !! اونم روسي
اينم نوعي ديگر از NOKIA 8800 كه ديروز به بازار آمد !

+ نوشته شده در  پنجشنبه 17 دی1388ساعت 11:31 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

باور کردنش سخته اما چینی ها اثبات کردن 64 و 65 برابرن!!!
اینم اثباتش:

نظر یادتون نره

+ نوشته شده در  پنجشنبه 17 دی1388ساعت 11:23 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

وحشتناك ترين كيكهاي تولد ....

wWw.FuNlAnD.BloGfA.CoM

وحشتناك ترين كيكهاي تولد ....

+ نوشته شده در  یکشنبه 8 آذر1388ساعت 5:38 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

خبرگذاری فانلند:

 کمبود امکانات در دانشگاه های ایران [طنز]

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 8 آذر1388ساعت 5:35 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

+ نوشته شده در  یکشنبه 1 آذر1388ساعت 5:29 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

میدونی چرا لباس فارغ التحصیلی توی کل جهان این شکلیه ؟

 

1

1

1

میدونی چرا لباس فارغ التحصیلی توی کل جهان این شکلیه باید افسوس بخوریم که نمیدونستیم
یك نمونه دیگر از ارزشهای ایرانی كه خود ما آنرا نمی شناسیم ردای فارغ التحصیلی است. لابد تا به حال شما هم دیده اید وقتی یك دانشجو در دانشگاههای خارج می خواهد مدرك دكترای خود را بگیرد، یك لباس بلند مشكی به تن او می كنند و یك كلاه چهارگوش كه از یك گوشه آن یك منگوله آویزان است بر سر او می گذارند و بعد او لوح فارغ التحصیلی را می خواند.
هنگامی كه از ما سوال می شود كه این لباس و كلاه چیست؟ چه پاسخی میدهید؟! هنگامی كه از یك اروپایی یا ژاپنی و یا حتی آمریكایی سوال شود این لباس چیست كه شما تن فارغ التحصیلانتان می كنید می گویند ما به احترام «آوی سنت» (ابن سینا) پدر علم جهان این لباس را به صورت نمادین می پوشیم.
آنها به احترام «آوی سنت» كه همان «ابن سینا»ی ماست كه لباس بلند رداگونه می پوشیده، این لباس را تن دانشمندان خود می كنند. آن كلاه هم نشانه همان دستار است (کمی فانتزی شده) و منگوله آن نمادی از گوشه دستار خراسانی كه ما ایرانی ها در قدیم از گوشه دستار آویزان می كردیم و به دوش می انداختیم. در اروپا و آمریكا علامت یك آدم برجسته و دانش آموخته را لباس و كلاه ابن سینا می گذارند، ولی ما خودمان نمی دانیم !!

1

1

1


+ نوشته شده در  جمعه 15 آبان1388ساعت 6:10 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

رندترين نمره پلاك ماشين در تهران!(عكس)!

رندترين نمره پلاك ماشين در ايران

wWw.FuNlAnD.BlOgFa.CoM

+ نوشته شده در  یکشنبه 5 مهر1388ساعت 3:1 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

مطالب عجیب و خواندنی در فانلند........

www.funland.blogfa.com

مطالب عجیب و خواندنی در فانلند

funland.blogfa.com

 ۱-عمومی ترین نام در جهان محمد است.
2- اسم تمام قاره ها با همان حرفی که آغاز شده است پایان می یابد.
3- مقاوم ترین ماهیچه در بدن ، زبان است.
4- کلمه «ماشین تحریر» (TYPEWRITER) طولانی ترین کلمه ای است که می توان با استفاده از حروف تنها یک ردیف کیبورد ساخت.
5- چشمک زدن زنان ، تقریباً دوبرابر مردان است.
6- شما نمی توانید با حبس نفستان ، خودکشی کنید.
7- محال است که آرنج تان را بلیسید.
8- وقتی که عطسه میکنید مردم به شما «عافیت باش» می گویند ، چرا که وقتی عطسه می کنید قلب شما به اندازه یک میلیونیم ثانیه می ایستد.
9- خوک ها به لحاظ فیزیک بدنی ، قادر به دیدن آسمان نیستند.
10- وقتی که به شدت عطسه می کنید، ممکن است یک دنده شما بشکند و اگر عطسه خود را حبس کنید، ممکن است یک رگ خونی در سر و یا گردن شما پاره شود و بمیرید.
11- جلیقه ضد گلوله ، ضد آتش ، برف پاک کن های شیشه جلوی اتومبیل و چاپگرهای لیزری توسط زنان اختراع شدند.
12- تنها غذایی که فاسد نمی شود ، عسل است.
13- کروکودیل نمی تواند زبانش را به بیرون دراز کند.
14- حلزون می تواند سه سال بخوابد.
15- تمامی خرس های قطبی چپ دست هستند.
16- در سال 1987 خطوط هوایی «امریکن ایرلاینز» توانست با حذف یک دانه زیتون از هر سالاد سرو شده در پروازهای درجه یک خود، چهل هزار دلار صرفه جویی کند.
17- پروانه ها با پاهایشان می چشند.
18- فیل ها تنها جانورانی هستند که قادر به پریدن نیستند.
19- در 4000 سال قبل، هیچ حیوانی اهلی نبود.
20- بطور متوسط، مردم آنقدر از عنکبوتها می ترسند که نمی توانند آن ها را بکشند.
21- مورچه همیشه بر روی سمت راست بدن خود، سقوط می کند.
22- قلب انسان فشاری کافی ایجاد میکند تا به فاصله 30 فوتی (تقریباً 8 متر) خون را به خارج از بدن پمپاژ کند.
23- موشهای صحرایی چنان سریع تکثیر پیدا می کنند ، که در عرض هجده ماه دو موش صحرایی قادرند یک میلیون فرزند داشته باشند.
24- صندلی الکتریکی توسط یک دندانپزشک اختراع شد.
25- استفاده از هدفون در هر ساعت، باکتری های موجود در گوش شما را تا هفتصد برابر افزایش می دهد.
26- فندک قبل از کبریت اختراع شد.
27- نظیر اثرانگشت، اثر زبان هر شخص نیز متفاوت است.
28- یک انسان ۸ ثانیه بعد از قطع گردن به هوش میماند.
29- عضله ای که به شما امکان چشمک زدن میدهد سریع ترین عضله بدن است شما به طور متوسط 15000 بار در روز چشمک میزنید.
30- قلب شما روزی 101000 بار می تپد.
31- ناخن های دست 4 برابر سریعتر از ناخن های پا رشد می کنند.
32- جویدن آدامس هنگام خوردن پیاز، مانع از اشک ریزی شما می شود!
33- هیچکس نمی داند چرا صدای اردک ها اکو نمی شود!
34- لئو ناردو داوینچی می توانسته با یک دستش بنویسد و با دست دیگرش نقاشی کند!
35- یک سوسک حمام می تواند 9 روز بدون سر زندگی کند تا اینکه از گرسنگی بمیرد.
36- وقتی شخصی در سریلانکا سرش را از طرفی به طرف دیگر تکان می دهد، یعنی «باشه».
37- یکی از شگفتی های ریاضی این است که وقتی عدد 111111111 را در خودش ضرب کنی، جواب خواهد شد؛ 12345678987654321
38- دکمه # (فون) که روی کیبرد می باشد، «اُکتُسرپ» خوانده می شود.
39- ناخن انگشت وسط زودتر از ناخن انگشت شصت، رشد می کند.
40- چشم های شترمرغ از مغزش بزرگتر است.
41- اگر به صورت مداوم 8 سال و 7 ماه و 6 روز فریاد بزنید، انرژی صوتی لازم برای گرم کردن یک فنجان قهوه را تولید کرده اید.
42- کشتی ملکه الیزابت دوم بابت هر گالون سوختی که می سوزاند فقط 1.5 متر حرکت می کند.
43- فقط یک نفر از یک میلیارد نفر بیش از 116 سال عمر می کند.
44- روز تولد شما حداقل با 9 میلیون نفر دیگر یکی است.
45- ستاره دریایی مغز ندارد.
46- هیچ کلمه ای در زبان انگلیسی با کلمه month هم قافیه نمی شود.

1

1

1

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1 مهر1388ساعت 4:33 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

چند توصيه ايمني براي سفر با هواپيما(طنز خنده دار )

WwW.FuNLaNd.BloGfA.CoM

اگر قصد انتخاب هواپيما به عنوان وسيله نقليه را داريد، بايد به نام شركت سازنده هواپيما دقت كرده و در صورتي كه قسمت پاياني عنوان آن با چيزهايي مانند... «اوف»، «...اوفسكي» يا... «ويچ» تمام شود، حتما موارد زير را رعايت كنيد:


- در اولين اقدام، نام شركت هواپيمايي و شماره پرواز خود را با استفاده از تماس تلفني يا خداي نكرده پيامك، به اطلاع دوستان و آشنايان و ساير وابستگان برسانيد.


- سعي كنيد از مهرباني و عطوفت بيشتري در برخورد با آشنايانتان استفاده نماييد و ديدن چند فيلم دراماتيك يا حتي تراژيك را نيز مد نظر قرار دهيد.


- تا مي‌توانيد عكس‌هاي دسته جمعي بگيريد.


- اگر انسان عاقبت‌انديشي بوده‌ايد و در اماكني همچون بهشت زهرا املاكي را خريداري نموده‌ايد، فروش آن را در دستور كار قرار دهيد. چون معمولا در موارد مشابه نيازي به آن املاك نبوده است.


- نذورات گذشته را ادا كرده و از نذر دوباره نيز غافل نباشيد. حتي شما مي‌توانيد به نشانه اين نذر از مچ بند سبز استفاده كنيد.


- همراه داشتن كتب ادعيه در طول پرواز توصيه مي‌شود.


- حتي‌المقدور از همراه داشتن چيزهاي سياه‌رنگ اضافي خودداري نماييد.


- روي دست و پايتان، موارد زير را بنويسيد:
نام، نام خانوادگي، شماره شناسنامه، نام پدر و در صورت امكان تلفن تماس آشنايان نزديك.


- اگر با ديدن پرنده آهني متوجه شديد كه با يك هواپيماي تُپُل مُپُلو روبه‌رو هستيد، آب دهان خويش را به شدت قورت دهيد.
- سعي كنيد قبل از بالا رفتن از پله‌هاي هواپيما، همچون قهرمانان سرافراز ورزشي بوسه اي بر زمين زده و سپس سوار شويد.


يك توصيه مهم هم براي هواپيما سواران ديگر نقاط جهان و مخصوصا منطقه اتازوني دارم كه در آن نام شركت سازنده مهم نيست:
- اگر با سرعت به يك ساختمان بلند نزديك مي‌شويد، به جاي دلهره و نگراني بهتر است از پنجره بيرون را نگاه كرده و براي دوربين‌هاي تلويزيوني دست تكان دهيد.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1 مهر1388ساعت 4:3 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

چگونه با کلاس شویم؟

اگر شما ذاتا" انسان با کلاسی هستید که هیچ !!! در غیر این صورت باید از هر فرصتی برای نشان دادن این موضوع استفاده کنید . شاید باورتان نشود ولی شما می توانید از جراحت خود نیز برای کلاس گذاشتن استفاده کنید فقط کافیست جواب های زیر را با اندکی قیافه موجه بیان کنید:

WwW.FunLaNd.BloGfA.CoM

اگر شست پای شما زیر اجاق گاز گیر کرده و شما ان را باند پیچی کرده اید هر گاه علت آن را از شما جویا شدند باید جواب دهید : "موقع تکان دادن پیانوی بابام پام مونده زیرش"

اگر صورت شما بر اثر جوشکاری زیر آفتاب سوخته باید بگویید : "از اسکی آخر هفته نمی توانم بگذرم"

اگر به خاطر تک چرخ زدن با موتور براوو جلوی مدرسه دخترانه به زمین خورده اید در جواب باید بگویید : "با موتور هزار داداشم تو جاده چالوس تصادف کردیم"

اگر انگشت دست شما به ماهیتابه پیاز داغ چسبیده علت آن را چنین بیان کنید : "دیشب با قهوه جوش اینجوری شد"

اگر بر اثر ضربه ی چکش ناخن شما شکسته باید بگویید : "به سیم گیتارم گیر کرده"

اگر بر اثر زد و خورد در صف روغن کوپنی زیر چشم شما کبود شده جوابتان این باشد : "چند روز پیش توپ تنیس به صورتم خورد"

اگر صورت شما بر اثر خوردن خرمای خیرات و چای و شیرینی مملو از جوش شده علتش را چنین وانمود کنید: "که خواهرتان از هلند شکلات زیادی اورده است"

اگر مینی بوس شما در جاده خاکی چپ کرد و حسابی مجروح شدید بسیار عصبانی بگویید : "الکی می گویند زانتیا ایربگ داره "

اگر کف دست شما به قوری سماور چسبید بگویید:"حواسم نبود میله ی شومینه زیادی داغ شد"

اگر موها و ابروهای شما در چهار شنبه سوری سوخت جواب دهید:"بچه همسایه را از میان شعله های آتش بیرون کشیدم!


ببینم شما اینقدر بیكلاس بودی كه همه اینو خوندی ؟
+ نوشته شده در  چهارشنبه 1 مهر1388ساعت 3:55 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

تصاویر دیدنی از منزل شخصی مستربین

 تصاویر دیدنی از منزل شخصی مستربین

WwW . FunLanD . BlOgFa . CoM

روان سباستین ادكینسون، كمدین معروف انگلیسی را كسی به این نام نمی‌شناسد. اما نام مستربین شهرت زیادی در سراسر دنیا دارد.

این كمدین انگلیسی با حركات شیرین و به یادماندنی، نویسنده هم هست و بخش زیادی از آثار شناخته‌شده‌اش مانند همین داستان‌های مستر بین را خودش می‌نویسد.


او در سال 1955 در دورهام متولد شد. والدینش كشاورز بودند. برادر بزرگتر او یك اقتصاددان برجسته معروف در اروپاست.

ادكینسون در دانشگاه نیوكسل مهندسی الكترونیك خواند و سپس در رشته تئاتر ادامه تحصیل داد. او در سال 1990 ازدواج كرد و اكنون دو فرزند دارد.

ثروت تقریبی او 100‌میلیون پوند تخمین زده ‌شده‌ است. او علاقه زیادی به ماشین دارد و حتی مجموعه‌ای از ماشین‌های قدیمی را جمع‌آوری كرده ‌است.
تصاویری كه می‌بینید خانه او را در روستایی در شمال انگلستان نشان می‌دهد ... عکس ها در ادامه مطلب....


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 31 شهریور1388ساعت 1:54 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

فروش عمده ی کنسور سوسک >کنسرو سوسک دوست داری؟!

نوش جون ...

+ نوشته شده در  دوشنبه 30 شهریور1388ساعت 3:56 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

بازگشت فانلند بعد از 3 ماه...

سلام......

فانلند.بلاگفا.کام با روزانه +۸۰۰۰ بازدید.. بعد از ۳ ماه دوباره آمد!

چند ماهی بود که در خدمت شما نبودم.....

فانلند با قالب و محیطی کاملا متفاوت و جدید دوباره بعد ۳ ماه شروع به کار کرد!

امیدوارم نظراتتون رو به من بگید تا بتونم سایت رو خیلی بهتر از قبل آماده کنم..

به امید شکستن رکورد ۱۰۱۸۳ بازدید کننده در یک روز......!!!

اینم یه طراحی توپ که کار دوست عزیز و صمیمیم علی اسپری هست..

(نظر یادتون نره) فعلا بابایبه قول دوستم حمید این صورتک بای بای شبیه برف پاکنه ماشینه پس از این برف پاکن استفاده میکنیم که به قول حمید باطریش تموم شده  

بچه ها من دیگه برم....دوستون دارم...تک تک ۸۰۰۰  نفر رو دوست دارم

فعلا بابای

WwW.FunLanD.Bl()GfA.CoM

+ نوشته شده در  پنجشنبه 26 شهریور1388ساعت 6:31 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

مطمئن باشید مایکل جکسون زنده است ! !!!!! !!!! !! !!!!! ! !!!!

مطمئن باشید مایکل جکسون زنده است !
"سی ان ان" در خبری فوری اعلام کرد : براساس فیلمی که یکی از سایت های تلویزیونی منتشر کرده ، "مایکل جاکسون " درون یک آمبولانس دیده شده و پس از چند ثانیه آمبولانس را به مقصد نامعلومی ترک می کند.

کانال تلویزیونی "rtl" آلمان که این فیلم را منتشر کرده به دوستداران این خواننده پاپ اطمینان داده که مایکل زنده است.

" هیکی شولتر " سخنگوی این شبکه تلویزیونی به "سی ا ن ان" گفته : ما این فیلم را بدون تحلیل منتشر کرده ایم و در انتظار انعکاس آن در جامعه هستیم.

تاکنون 880 هزار کاربر این فیلم را دیده اند و به این باور رسیده اند که مایکل زنده است !
__________________
+ نوشته شده در  چهارشنبه 11 شهریور1388ساعت 9:37 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عکس دیدنی::::کمبود آب:::::

اینم از اون َکسایی که جایی پیدا نمیشه...

funland.blogfa.com.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 14 مرداد1388ساعت 4:48 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

آوا موزیک

 

AVAmusic.sub.ir

سلام دوستان

 

امروز میخوام یه سایت دانلود آهنگ توپ بهتون معرفی کنم که مال هم کلاسی عزیزم امید هست…

کسانی که میخوان آهنگای روز رو دانلود کنن حتما به این سایت یه سری بزنن چون خیلی آپ میشه…


+ نوشته شده در  شنبه 10 مرداد1388ساعت 11:59 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

سانحه مشهد

رییس سازمان هواپیمایی کشوری با اعلام نتایج بررسیهای فنی و کارشناسی در باره وقوع سانحه برای یک فروند هواپیمای مسافری ایلیوشن که روز جمعه هنگام فرود 16 کشته و 30 مجروح در مشهد به جا گذاشت، "سرعت زیاد" ناشی از دعوا در کابین خلبان هوپیما را علت خروج آن از باند فرودگاه اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، "محمدعلی ایلخانی" شنبه شب در بخش گفت وگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما توضیح داد: با بررسیهای انجام شده از اطلاعات رادار فرودگاه مشهد، تحقیقات همکاران اعزامی ما در آن فرودگاه و نیز بازخوانی سی وی آر (جعبه سیاه) هواپیما که به تهران منتقل شده است، مشخص شد هواپیما به علت سرعت بیش از حد مجاز، هنگام نشستن روی باند از مسیر خارج شده و بیش از 1100 متر هم از انتهای باند عبور کرده است که این امر بروز سانحه را به همراه آورد.

وی گفت: با بررسیهای انجام شده متوجه شدیم که یک نوع بی نظمی در کابین خلبان وجود داشته و خلبان مذکور تمرکز لازم را برای فرماندهی کامل این هواپیما نداشته است.

ایلخانی افزود: با توجه به اینکه رییس هیات مدیره شرکت آریا قشم که هواپیما را اجاره داشت نیز در هواپیما بوده، به نظر می رسد کابین خلبان، فضای آرامی برای هدایت هواپیما نبوده است .

معاون وزیر راه در باره دلیل دستیابی سریع کارشناسان به علت بروز سانحه هوایی مشهد اظهارداشت: هر هواپیمایی کتاب عملکرد مخصوص به خود را دارد و به همین علت، ما توانستیم سریعا در مورد علت این حادثه اظهار نظر کنیم.

وی افزود: با بررسی کتاب راهنمای هواپیما دریافتیم که این کتاب به خلبان می گوید هنگام نشستن روی باند باید حداقل 145 مایل و حداکثر 165 مایل سرعت داشته باشد، حال آنکه بررسی همکاران ما از رادار فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد مقدس و دیگر تجهیزات و شرایط محل موید آن است که سرعت این هواپیما موقع نشستن روی باند 197 مایل بوده است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: این نتیجه برای ما هیچ شبهه ای باقی نمی گذارد که خلبان هنگام نشستن هواپیما از سرعت زیادی برخوردار بوده و مسیر تهران تا مشهد را که معمولا یک ساعت و 10دقیقه به طول می انجامد پنج دقیقه زودتر پیموده است.

به گفته ایلخانی، آف دی آر هواپیما هم سالم است و کار بازخوانی آن انجام خواهد شد اگرچه از نظر ما کاملا شفاف و روشن است که علت سانحه چه بوده است .

مهندس فرامرز سروی معاون استاندارد سازمان هواپیمایی کشوری نیز در این برنامه گفت: صنعت هواپیمایی ایران از قوانین و مقررات بین المللی و استانداردهای جهانی تبعیت می کند و تمام کشورهای عضو پیمان شیکاگو ملزم هستند استانداردهایی که سازمان بین المللی هواپیمایی تعیین می کند را برای یک ناوبری بین المللی اجرا کنند .

وی افزود: هواپیمای موردنظر متعلق به "دتو " بود که یک شرکت قزاقستانی است و طی قراردادی چارتری، در اختیار شرکت آریا قشم از ایران قرار گرفته بود.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: این هواپیما چهار ماه پیش وارد ایران شده و دو ماه و ده روز از فعالیت پروازی آن می گذرد.

وی گفت: علت اینکه این هواپیما حدود دو ماه است وارد پرواز شده، این بود که نیاز داشت به سطح مطلوب استاندارد ملی برسد .

معاون استاندارد سازمان هواپیمایی کشوری تصریح کرد: هر هواپیمایی در شرایط مختلف آب و هوایی و مختصات جغرافیایی باید ویژگیهای خاصی داشته باشد تا بتواند در آن منطقه پرواز کند.

به گفته سروی، از آنجا که این هواپیما از الزامات هوانوردی برخوردار بوده،کارشناسان ایرانی آن را در قزاقستان بطور دقیق بررسی کرده بودند و هواپیما گواهینامه های بین المللی برای پرواز را در خطوط جهانی داشت، از استانداردها و شرایط لازم برای پرواز برخوردار بود.

وی افزود: خلبان این هواپیما نیز استاد پرواز خلبانی و دارای 14 هزار ساعت پرواز بود که در نوع خودش بی نظیر است.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری به همین دلیل نتیجه گرفت که هم هواپیما، هم گروه پروازی و هم شرکت هواپیمایی مربوطه از استانداردهای بین المللی برخوردار بوده اند .

رییس سازمان هواپیمایی کشوری هم تاکید کرد که ایران به سازمان هواپیمایی کشوری قزاقستان به عنوان عضو ایکائو و مطابق قوانین بین المللی اعتماد دارد.
+ نوشته شده در  دوشنبه 5 مرداد1388ساعت 3:6 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

بهنوش بختیاری پشت ویترین یک مغازه نمایش تبلیغاتی بازی می کند! .........(عکس).............!

فانلند.بلاگفا.کامخبرگزاری فانلند:funland news

 

www.funland.blogfa.com

بهنوش بختیاری پشت ویترین یک مغازه نمایش تبلیغاتی بازی می کند!
بختیاری به همراه محمدرضا حسین‌زاده از روز چهارشنبه در یکی از فروشگاههای لوازم خانگی در تهران در نمایشی بازی می‌کند. این نمایش ماجرای یک زن و شوهر است و در آن محصولات یک شرکت تولید لوازم خانگی و کارآیی آنها به مخاطب معرفی می‌شود.

این نمایش هر روز ساعت 17:30 تا 21:30 اجرا می‌شود. این اولین بار است که یک بازیگر شناخته شده در پروژه‌ای تبلیغاتی به این شکل همکاری می‌کند. بختیاری بازیگر مجموعه‌‌های "شب‌های برره"، "جایزه بزرگ"و "باغ مظفر" است که نوروز 88 مجموعه "عید امسال" را روی آنتن شبکه تهران داشت.


+ نوشته شده در  شنبه 3 مرداد1388ساعت 11:40 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

ایده با شما.....................................

سلام بچه ها..من دارم یه سایت دوروست میکنم...میخوام اسمشو شما بگین...

اسم هایی که به ذهنتون میرسه به من بگین...سعی کنید اسم های کوتاه..غیر تکراری و جذاب بگین...

موضوع سایت منم دقیقا مثل همین وبلاگم هست.......

منتظر اسم های منتخب شما هسم.....

تو نظرات بهم بگید...ممنون.......

+ نوشته شده در  جمعه 2 مرداد1388ساعت 8:35 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عکس:::نامزد علیشمس و ساسی مانکن::::: عکس

سلام بچه ها...امروز از  رفیق فابریکم چنتا عکس توپ گرفتم از علیشمس و نامزدش و همین طور یه عکس طنز از ساسی مانکن...

ین رفیق ما که امیر...بچه خفنیه...رفیق ساسی مانکن هست...اینم آیدیش:

amir_joonaky

 

اینم بدل ساسی مانکن..........

+ نوشته شده در  چهارشنبه 31 تیر1388ساعت 11:23 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

7ایمیل مهم!

حبر گزاری فانلند:

7. Pdf@koolwire.com

اگر به این ایمیل یک بزنید و به آن یک فایل مثل یک عکس یا یک پرونده آفیس را الصاق کنید این ایمیل به شما یک نسخه PDF آن را میل می کند. به همین راحتی!

6. ..@photos.flickr.com

فلیکر برای شما یک آدرس در اینجا تهیه کرده است که اگر از طریق آن عکسی را ( از طریق الصاق کردن ) بفرستید آن وقت عکس شما در فلیکر آپلود می شود. موضوع نامه تیتر و بدنه نامه توضیحات عکس را تشکبل خواهند داد.

5. ..@prod.writely.com

این آدرس ایمیل برای گوگل داک است و شما می توانید مطالب خود را از طریق این سامانه برای گوگل داک بفرستید. این قسمت هم برای شما تهیه شده است.

4. wsmith@wordsmith.org

شما می توانید از طریق این آدرس ایمیل متن خودتان را ترجمه کنید. یعنی کلمه شما از نظر معنی برای شما باز می شود. ساده ترین راه برای فهمیدن ترجمه انگلیسی به انگلیسی یک لغت. فقط یادتان باشد در عنوان بنویسید define myword و در متن نامه هم که عبارتتون رو بنویسید.

3. go@blogger.com

اگر از داشبودتون گزینه ارسال بوسیله ایمیل را علامت بزنید می توانید از طریق این آدرس ایمیل به بلاگرتون مطلب بفرستید. محصوصا الان که در دسترس نیست!

2.pdf2txt@adobe.com

یک هدیه بسیار زیبا. PDF تان را به ایمیل سنجاق کنید و آن را برای سایت آدوبی بفرستید. نسخه متنی فایل شما آماده است. این هم یک راه حل آلترناتیو برای زمانی که یک PDF خوان دم دست نیست!

1. www@web2mail.com

و این هم یک ایمیل واقعا به دردبخور! سایت اجرا نمی شود؟ آدرس بدهید. یک کپی تحویل بگیرید. امتحان کنید!!

+ نوشته شده در  چهارشنبه 31 تیر1388ساعت 0:34 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

روی عکس چشم کلیک کن.......!.......!............!..........!

اینم یه پست متفاوت واسه ژیلا خانوم از آمریکا که بهم گفت پست متفاوت آپ کنم...

 

روی چشم کلیک کن

تفاوت احساس شد ژیلا خانوم؟؟؟
+ نوشته شده در  یکشنبه 28 تیر1388ساعت 6:3 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عکسهای صورت بدون فک و استخوان یک دختر+ یه مورد جالب!

funland newsخبرگزاری فانلند:funland.blogfa.com

 

عکس دختری که فک و صورتش کلآ از بین رفته و داره به زندگی هم ادامه میده . گذاشتم که اولا خدا رو روز هزار بار برای سلامتی ات شکر کنی و در ثانی هیچ وقت نا امید نشی و این قدر به زیبا و زشتی خودات گیر ندی  

 

در ضمن...اون آقایی که گفته بود نظرمو تو سایت بزار(پست قبلیم) یه نظر دیگه واسم گذاشت که این زیر واستون گذاشتم:

(((((سلام ممنون که نظرمو گذاشتی من همه ی نظراتتو قبول می کنم و بهشون احترام میزارم ولی حرف واسه گفتن زیاده منم زیاد میتونم از این مثالها بیارم حرفهای تو هم دقیقا درسته اما یکی از همین هواپیماها در اروپا هم سقط کرد اونم از نوع ایرباسش مطمئنم خوب یادته اون هوایپما جدید بود بگذریم از این مثالها زیاد میشه زد و هم دلیلشم گفت دوست خوبم من نخواستم بد صحبت کنم اما دلم می خواست برای محض رضای خدا یبارم که شده این خبرقتل زن مصری رو تو یکی از وبلاگها یا سایتها ببینم در صورتی که تو الان در هر وبلاگ یا سایتی بری حتی مکنه اون سایت ربطی به خبر نداشته باشه اما خبر قتل اون دختررو گذاشته (من خودم وقتی خبر قتل این دختر رو شنیدم خیلی ناراحت شدم) من فقط باید واسه خودم تاسف بخورم به هر حال ممنون راستی (ما ادما فقط میتونیم ظاهرو ببینم نه باطن) یا علی)))))

از این دوست عزیز خواهش میکنم اگه میتونین از این

مثال ها که گفتی بزن!!دادا چرا ایمیل تو نمیزاری...تو که

راستی هسی از چی میترسی؟منتظرتم دادا!

+ نوشته شده در  یکشنبه 28 تیر1388ساعت 1:39 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

نظرات جالب یکی از بیننده ها!...........................................!

سلام...خوبین؟

یکی از بیننده ها تو قسمت نظرات شخصی واسم یه نظر جالب گذاشت!!!ولی هیچ ایمیل یا ایدی نذاشت..ازم خواست تا نظرشو بذارم تو وبلاگ منم گذاشتم...حتما بخونید!!!!

منم عقیده ی خودم رو بعد نظر اون گفتم...حتما بخونبد و شما هم نظرتون رو بدین!

{سلام اقای خبرنگار شما که انقدر ادعای خبری تون میشه و همه ی خبرهارو میدین پس میگین که رئیس گوگل تهدید کرده که ایران جلوی خبر ها رو میگیره و سانسور میکنه بهتره بری به اون خوشکله که ادعای موتور جستوجو گرش میشه بگی که اخه بدبخت تو راست می گی واسه کشور خودت زبون بریز و تهدید کن چطور اون زن مصری رو که حامله بود با هجده ضربه چاقو اونم در دادگاه کشتنش و هیچکس حرف نزد همه للا مونی گرفتن نه گوگل و نه یاهو از سرچ عکس اون قاتل گذاشتن من نمی خوام بگم که طرفداری ایران رو بکنم ولی نباید یک طرفه قضاوت کرد راستی تو هم می خوای خبر بزاری درست بزار یا نذار یا همه رو بذار و انقدر یکطرفه قضاوت نکن اگه راست می گی نظر منو بخون و تو وبلاگت بزار اگه مردی من منتظرم و به وبلاگت سر میزنم خداحافظ}

باید به دوست خوبم بگم که:

من عاشق کشورم هستم و هیچ وقت تهدید نکردم کشورم رو..درسته بعضی جا حق با توعه ولی:

ولی باید بگم بت که چرا رو اون یه نفر که تو دادگاه کشته شد مانور میدین؟؟!! چرا نباید به این همه کشته که تو این درگیری های اخیر بودن مانور بدیم؟!؟چرا نباید راجه به اون دختری که مامان و باباش با عشق و امید بزرگش کردن مانور بدیم؟!!؟! چزا نباید راجه به هواپیما های کشور بگیم؟!؟؟چرا باید ۱۶۸ نفر آدم بیگناه واسه اینکه هواپیما خوب نداریم کشته بشن؟!؟؟ به نظرت اینا تهدید؟؟؟ نه اگه اینارو حل کنیم کشورمنو تازه میشه یه کشور! من هیچ وقت اداعه خبر نگاری نکردم و نمیکنم.... چه خوب میشد اینیل یا ایدیتو میدادی بیشتر صحبت میکردیم!!!

+ نوشته شده در  جمعه 26 تیر1388ساعت 1:31 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عکس از یک زن آدمخوار که دستگیر شده..............

خبرگزاری فانلند:

 

Persianv.com At site

از نیک سایت جهت همکاری ممنونم

+ نوشته شده در  پنجشنبه 25 تیر1388ساعت 9:57 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

سوقوط هواپیما 7809 کاسپین در قزوین..!..!..!..!..!..!..!..!..!

خبزگزاری فانلند:

همین الان خبر رسید هواپیما شماره ۷۸۰۹ توپولوف (شرکت کاسپین)  فرودگاه امام را به مقصد ایروان ترک کرد و پس از ۱۶ دقیقه در یکی از روستا های قزوین سوقوط کرد و تمامی ۱۶۸ سرنشین آن جان باختند...

از همه ی مدیران میخوام یه فکری در باره این توپولوف کنن..تا کی باید سواره اینا بشیم؟

من خودم تو این هواپیما سوار شدم داشتم میرفتم کیش..بخدا  مرگو جولو چشام دیدم...داستانش طولانیه بیخیال...

>>>>روحشان شاد<<<<

این عکس اون هواپیما نیست...هواپیما ۷۸۰۹ کاسپین کاملا پودر شد...

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 24 تیر1388ساعت 4:12 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عکس: کلینیک ترک اعتیاد فوژو - چین

خبرگزاری فانلند:

عکس: کلینیک ترک اعتیاد فوژو - چین

این معتادای چین هستن...زیراین عکسم شرایط معتادای ایران رو ببینین....

اینم تو ایران............

+ نوشته شده در  سه شنبه 23 تیر1388ساعت 1:52 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

آخرین آرزوی مایکل جکسون در دنیای مد که ناتمام ماند!!

خبر گزاری فانلند:

خواننده افسانه ای پاپ "مایکل جکسون" در روزهای آخر زندگی کوتاهش در حال به تحقق رساندن آرزوی همیشگی خود ، طراحی مجموعه ای در دنیای مد با همکاری طراح فرانسوی "کریستین آودیگیر" بود، اما مرگ ناگهانی وی به این آرزو پایان داد.

کریستین می گوید: " ما در حال مذاکره روی خط تولیدی جدیدی از لباس بودیم، که همیشه رویای جکسون بود."

این طراح که بخاطر تولید مجموعه طرح های " وون داتچ" و " اد هاردی" معروف شده است، اضافه می کند جکسون که هفته گذشته به طرز مشکوکی درگذشت، در نظر داشت برای طراحی و تولید این مجموعه از سبک و روش خودش استفاده کند.

 ما درحال توافق برای تولید کارهای متفاوتی بودیم؛ قرار بود در کنار تولید و طراحی لباس ، به طراحی لوازم دیگری مانند کلاه، تی شرت و سوئیت شرت هم بپردازیم. او می خواست طرح هایش تلفیقی از سلطان پاپ قبلی و مایکل جکسون حقیقی باشد اما مرگ وی باعث شد تا به آخرین آرزویش دست پیدا نکند.

+ نوشته شده در  سه شنبه 23 تیر1388ساعت 1:15 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عکس: زیبا ترین دختر سال 2009 (خفن)()()()()()()()()()()()()()(خفن)

سلام بچه ها...خوبین...بابا خوابم نمی بره...!!خوب چی کار کنم...گفتم اوله صبحی یه آپ توپ بذارم...

آخه الان ساعت ۱۲:۰۱ دقیقست...برو حالشو ببر....

خبر گزاری فانلند:

اینم عکس  زیبا ترین دختر سال 2009

>>>نظر یادتون نره<<<

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 22 تیر1388ساعت 0:43 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

خانوما نارحت نشن...بابا یه شوخی کوچولو بود دیگه......!!!!!!!!!!...........!!!!!!!!!!!!

يک بنده خدايي ، کناراقيانوس قدم مي زد،و زير لب دعايي را هم زمزمه ميکرد . نگاهى به آسمان

آبى و درياى لاجوردين و ساحل طلايى انداخت و گفت:

خدايا ! ميشه تنها آرزوى مرا بر آورده کنى؟

ناگاه، ابرى سياه، آ سمان را پوشاند و رعد و برقى در گرفت

و در هياهوى رعد و برق، صدايى از عرش اعلى بگوش رسيد

که ميگفت: چه آرزويى دارى اى بنده ى محبوب من؟

مرد، سرش را به آسمان بلند کرد و ترسان و لرزان گفت:

اي خداي کريم از تو مي خواهم جاده اي بين کاليفرنيا و هاوايي بسازي

تا هر وقت دلم خواست در اين جاده رانندگي کنم!!

از جانب خداي متعال ندا آمد که:

اي بنده ي من!

من ترا بخاطر وفاداري ات بسيار دوست مي دارم

مي توانم خواهش تو را برآورده کنم

اما هيچ مي داني انجام تقاضاي تو چقدر دشوار است؟

هيچ مي داني که بايد ته اقيانوس آرام را آسفالت کنم؟

هيچ ميداني چقدر آهن و سيمان و فولاد بايد مصرف شود؟

من همه ي اينها را مي توانم انجام بدهم!

اما آيا نمي تواني آرزوي ديگري بکني؟

خبرگزاری فانلند:

مرد، مدتى به فکر فرو رفت، آنگاه گفت:

اى خداى من!

من از کار زنان سر در نمى آورم!

مي شود به من بفهمانى که زنان چرا مى گريند ؟

مي شود به من بفهمانى احساس درونى شان چيست؟

اصلا مي شود به من ياد بدهى که چگونه مى توان زنان را خوشحال کرد؟

.

.

صدايي از جانب باريتعالى آمد که:

اي بنده من!

آن جاده اي را که خواسته اي، دو بانده باشد يا چهار بانده!!؟؟

+ نوشته شده در  شنبه 20 تیر1388ساعت 4:40 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

خانوما نارحت نشن...بابا یه شوخی کوچولو بود دیگه......!!!!!!!!!!...........!!!!!!!!!!!!

يک بنده خدايي ، کناراقيانوس قدم مي زد،و زير لب دعايي را هم زمزمه ميکرد . نگاهى به آسمان

آبى و درياى لاجوردين و ساحل طلايى انداخت و گفت:

خدايا ! ميشه تنها آرزوى مرا بر آورده کنى؟

ناگاه، ابرى سياه، آ سمان را پوشاند و رعد و برقى در گرفت

و در هياهوى رعد و برق، صدايى از عرش اعلى بگوش رسيد

که ميگفت: چه آرزويى دارى اى بنده ى محبوب من؟

مرد، سرش را به آسمان بلند کرد و ترسان و لرزان گفت:

اي خداي کريم از تو مي خواهم جاده اي بين کاليفرنيا و هاوايي بسازي

تا هر وقت دلم خواست در اين جاده رانندگي کنم!!

از جانب خداي متعال ندا آمد که:

اي بنده ي من!

من ترا بخاطر وفاداري ات بسيار دوست مي دارم

مي توانم خواهش تو را برآورده کنم

اما هيچ مي داني انجام تقاضاي تو چقدر دشوار است؟

هيچ مي داني که بايد ته اقيانوس آرام را آسفالت کنم؟

هيچ ميداني چقدر آهن و سيمان و فولاد بايد مصرف شود؟

من همه ي اينها را مي توانم انجام بدهم!

اما آيا نمي تواني آرزوي ديگري بکني؟

خبرگزاری فانلند:

مرد، مدتى به فکر فرو رفت، آنگاه گفت:

اى خداى من!

من از کار زنان سر در نمى آورم!

مي شود به من بفهمانى که زنان چرا مى گريند ؟

مي شود به من بفهمانى احساس درونى شان چيست؟

اصلا مي شود به من ياد بدهى که چگونه مى توان زنان را خوشحال کرد؟

.

.

صدايي از جانب باريتعالى آمد که:

اي بنده من!

آن جاده اي را که خواسته اي، دو بانده باشد يا چهار بانده!!؟؟

+ نوشته شده در  شنبه 20 تیر1388ساعت 4:38 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

تصویر اعدام جنایتكارانی كه دخترها را عمدی می ترساندند.(+18 )

تصویر اعدام جنایتكارانی كه دخترها را عمدی می ترساندند.(+18 ) 

تصویر اعدام جنایتكارانی كه دخترها را عمدی می ترساندند.(+18 ) 

تصویر اعدام جنایتكارانی كه دخترها را عمدی می ترساندند.(+18 ) 

تصویر اعدام جنایتكارانی كه دخترها را عمدی می ترساندند.(+18 ) 

تصویر اعدام جنایتكارانی كه دخترها را عمدی می ترساندند.(+18 ) 

 نظر یادت نره!

 

+ نوشته شده در  جمعه 19 تیر1388ساعت 11:22 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

مایکل جکسون در وصیت نامه‌اش چه چیزی نوشته است؟!

 funland.blogfa.co,

یک هفته پس از درگذشت مایکل جکسون، چگونگی برگزاری مراسم بزرگداشت وی هنوز در پس ابهام است. بنابر خبرها، خانواده‌ی مایکل در پی آماده‌کردن مقدمات مراسم به خاک سپاری او در شهر لس‌آنجلس هستند اما همچنان هیچ تأییدیه‌ی رسمی از سوی اعضای خانواده‌ی او اعلام نشده است.

از سوی دیگر موضوعی که این روزها در بسیاری از رسانه‌ها مطرح می‌شد، وضعیت حضانت سه فرزند مایکل بود که وصیت‌نامه این خواننده‌ی پرآوازه موسیقی پاپ به تمامی این پرسش‌ها پایان داده است. مایکل در وصیت‌نامه‌‌اش که تاریخ تنظیم آن به هفت سال پیش بازمی‌گردد، سرپرستی فرزندانش را به مادرش سپرده است و در صورت فوت مادرش، دایانا راس، خواننده و دوست صمیمی مایکل سرپرستی آنان را بر عهده خواهد گرفت.


نکته‌ی قابل توجه در وصیت‌نامه‌ی پنج صفحه‌ای مایکل، سهم نبردن پدر و همسر سابقش، دبورا راو از دارایی‌های اوست. بر طبق وصیت مایکل، دبورا که مادر دو تن از سه فرزند مایکل است، نه تنها سرپرستی حقوقی بچه‌ها، بلکه هیچ حقی را هم در سرپرستی امور مالی آنان بر عهده نخواهد داشت.

مایکل در وصیت‌نامه‌ی خود همچنین ذکر کرده است که او تعمدا هیچ حقی را برای همسر سابقش قائل نشده است. روزنامه‌ی وال استریت ژورنال همچنین نوشته است که پدر مایکل، جو جکسون نیز از ارث محروم شده است، اما دلایل آن در وصیت‌نامه نیامده است.
پیش‌تر خانواده‌ی مایکل جکسون به خبرنگاران اعلام کردند که "هیچ‌گونه خاکسپاری خصوصی یا عمومی در نورلند" (مزرعه‌ی مایکل) ندارند. این اظهار نظر از آن جا سرچشمه می‌گیرد که روزنامه‌ی "لس‌آنجلس تایمز" در سایت اینترنتی خود خبر داده بود که جسد مایکل به مزرعه وی منتقل شده و در حال حاضر خانواده‌ی وی برای خاکسپاری آن در "نورلند" مشغول مذاکره بری مراحل قانونی آن با مقامات محلی هستند.
رسانه‌های دیگر آمریکایی نیز گزارش داده بودند که یک روز پس از انتقال جسد به نورلند، به مردم اجازه‌ی خداحافظی با خواننده‌ی محبوبشان داده شده بوده است.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 17 تیر1388ساعت 2:45 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

یه سوال از....یه سوال جالب.........دارم گی1ج میشم!!!!!!!!!!!!!!!

سلام همگی..این روزا عصابم خیلی خرابه...میدونی چرا؟

آخه نمیدونم چرا آمار روزانه وبلاگم از ۵۰۰۰+ رفته زیر ۲۰ !!!!!!! از وبگذر خواهش میکنم بررسی کنه!!!

درضمن از اینجا میخوام کسایی که لینک باکس دارن حتما باکس شونو چک کنن!!!!

اگه به کل آماره وبلاگم نگاهکنین متوجه میشین که چقر بازدید داشتم؟؟توی ۳ ماه ۱۳۰۴۰۵ بازدید...

پر بازدید ترین روز وبلاگم هم  ۲۰ فروردین ۱۳۸۸  بود که ۱۰۱۸۳ بازدید داشتم ...یعنی تو یک روز ۱۰۱۸۳ نفر!!!!!!!!

نمیخوام پوز بدم ولی خودایی بدجور گیج شدم ...آخه چه طوری آمارم از ۵۰۰۰+(میانگین) رسید به زیر ۲۰ بازدید....

از همه مدیران لینک باکش خواهش میکنم حمتا حتما آمار باکس شونو چک کنن...من فکر میکنم اشکال از وبگذر هست............

+ نوشته شده در  شنبه 13 تیر1388ساعت 3:58 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

رئیس گوگل برای ایران خط و نشان کشید...............!

خبرگزاری فانلند: رئیس و مدیر اجرایی شرکت «گوگل» با انتقاد از محدودیت های رسانه ای پس از انتخابات ریاست جمهوری ایران تهدید کرد: "اگر مقامات ایران از مسدود کردن کانال های ارتباطی از جمله پایگاه های اینترنتی دست نکشند مسوولیت و عواقب این کار با آنها خواهد بود!"

به گزارش فانلند نیوز: به نقل از گاردین، «اریک اشمیت» در حاشیه یک جشنواره تبلیغاتی بین المللی در شهر کان فرانسه مدعی شد: "کشورهایی چون ایران که در تلاش برای اعمال محدودیت بر رسانه هایی چون تلویزیون، اینترنت، رادیو و تلفن همراه هستند ، خود را به مخاطره می اندازند و مسوولیت این کار با آنها خواهد بود."

این مقام شرکت گوگل در ادامه اظهارات تهدیدآمیز خود گفت: "ما وکلای زیادی در اختیار داریم که در هر یک از این کشورها فعالیت می کنند. ما اعلام کرده ایم که اگر آنها در جهت مسدود کردن آزادی بیان و ارتباطات اقدام کنند، چه عواقبی در انتظارشان خواهد بود. گاهی آنها رفتارشان را تعدیل می کنند و گاهی نیز خیر. اگر آنها به صحبت های ما گوش نکنند مسوولیتش بر عهده خودشان خواهد بود."

اشمیت در ادامه ابراز امیدواری کرد کلیپ های ویدئویی زیادی از تظاهرات خیابانی که بر روی پایگاه هایی چون «یوتیوب» ارسال شده به آنچه "کاهش خشونت و تعدیل رفتار مسوولان نامید" ، کمک کند.

مدیر گوگل افزود: "اینترنت ، قوی ترین نیرو برای ابراز نظرات و ابراز وجود شخصی است که تاکنون ابداع شده  و دولت ها در سراسر جهان همواره با جریان اطلاعات آنلاین مشکل داشته اند."

اشمیت خاطرنشان کرد: "موتور جستجوگر گوگل به عنوان مالک وب سایت «یوتیوب» ، دائماً برای دولت ها توضیح داده که محدود کردن ابزارهای ارتباطی، کاربرد ندارد."

براساس این گزارش از زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران دسترسی به کانال های ارتباطی با محدودیت روبرو بوده و در این میان استفاده از پایگاه هایی مانند توئیتر و فیس بوک برای کسب اطلاع از آخرین وقایع در بین معترضان متداول شده است.

+ نوشته شده در  یکشنبه 7 تیر1388ساعت 2:1 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

جوان ترین سیگاری جهان

خبر گزاری فانلند: رسانه‌هاي دولتي چين اعلام كردند: يك پسربچه ‌5/2 ساله چيني، جوان‌ترين سيگاري در جهان است.
به گزارش ايسنا، اين كودك كه «تونگ ليانگ ليانگ» نام دارد، اهل شهر «تيانجين» چين است كه به گفته خودش به دليل آن كه پدرش سيگاري است، او نيز به كشيدن سيگار تمايل پيدا كرده و به همين دليل در سن دو سالگي يك سيگاري حرفه‌اي است.

پدر اين كودك ‌5/2 ساله گفت: پسرم با بيماري بادفتق به دنيا آمد اما پزشكان به ما گفتند، او كوچك‌تر از آن است كه بتوان جراحي بر رويش انجام داد. به همين دليل من براي آن كه او درد نكشد در ‌18 ماهگي به او سيگار دادم، اما فكر نمي‌كردم به يك سيگاري تمام عيار بدل شود، به طوري كه روزانه يك پاكت سيگار يا ‌20 نخ سيگار مي‌كشد.

اين پدر افزود: پسرم اصلا قصد ندارد عادت خود را ترك كند. اگر هم ما پاكت سيگار را از او دور كنيم به شدت عصباني مي‌شود و داد و فرياد راه مي‌اندازد.

نام اين كودك به عنوان جوان‌ترين سيگاري در جهان در كتاب ركوردهاي گينس به ثبت رسيد.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 7 تیر1388ساعت 1:56 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

10 حقيقت شگفت انگيز درباره ماه........

خبر گزاری فانلند:

 

 

آغاز ماموريتهاي اخير ناسا به منظور شکل گيري مطالعات جديد بر روي کره ماه باعث شده تا به بررسي خصوصيات شگفت انگيزي از کره ماه پرداخته شود که شايد تکرار هميشگي اين حقايق ميزان توجه نسبت به ارزشهاي علمي آن را کاسته باشد.

 مدارگرد اکتشافي ماه که هفته گذشته به فضا پرتاب شد سطح ماه را با جزئياتي بي سابقه نقشه برداري و ثبت خواهد کرد و حتي قادر خواهد بود مسير حرکت کاوشگرهايي را که در گذشته بر روي اين کره حرکت کرده اند را به ثبت برساند.

مدارگرد ديگر اين ماموريت نيز طي دو مرحله با حفره شاکلتون در قطب جنوبي ماه برخورد خواهد کرد تا دانشمندان بتوانند موادي را که در نتيجه برخورد به بيرون پرتاب مي شوند را مورد مطالعه قرار دهند. تمامي اين هزينه ها و تلاشها با هدف کشف اطلاعات بيشتر و جديدتر از قمر زمين است تا دانشمندان بتوانند ساختار اصلي اين کره، تاريخچه دقيق آن و احتمال وجود آب در حفره هاي تاريک و مرموز ماه را کشف کنند.

نشريه لايو ساينس پس از آغاز ماموريتهاي جديد ناسا در راستاي بازگرداندن انسان به کره ماه، به بررسي 10 حقيقت شگفت انگيز درباره ماه پرداخته است.

www.funland.blogfa.com  www.funland.blogfa.com 

ضربه بزرگ: ماه در نتيجه برخوردي شکل گرفته است که از آن با نام برخورد عظيم يا برخورد بزرگ ياد مي شود. اخترشناسان به منظور توضيح اين پديده نظريه اي را با اين مضنون ارائه کرده اند: در حدود 4.6 بيليون سال پيش، جسمي عظيم در ابعاد سياره مريخ اندکي پس از شکل گيري خورشيد و منظومه خورشيدي با زمين برخورد کرده است. در نتيجه اين برخورد ابري از صخره هاي تبخير شده مرکب از اجرام کيهاني و بدنه زمين به مدار خارجي زمين پرتاب شد. اين ابر به تدريج سرد و فشرده شده و حلقه اي کوچک را از اجرام جامد تشکيل داد که با جمع شدن اين اجرام در کنار يکديگر ماه کنوني شکل گرفت.

زمين عامل طلوع ماه: هر روز و طي زمانهاي متغير ماه از سمت شرق طلوع کرده و در سمت غرب غروب مي کند. فرايندي که شباهت زيادي به روند حرکتي خورشيد و ديگر ستاره ها دارد.
زمين در حال چرخش بر محور خود در جهت شرق است که اين پديده باعث نمايان شدن اجرام کيهاني و ناپديد شدن آنها در طول زماني معين مي شود. کره ماه نيز طي هر 29.5 روز سفري مداري حول زمين دارد که اين حرکت تدريجي در آسمان رو به شرق صورت مي گيرد. به همين دليل است که طلوع ماه در برخي روزها با 50 دقيقه تاخير صورت مي گيرد. اين شيوه حرکتي همچنين مي تواند دليل طلوع گاه به گاه زودهنگام ماه در هنگام عصر و يا در طول روز را توضيح دهد.

عدم وجود وجه تاريک: برخلاف آنچه به نظر مي آيد، ماه هيچ وجه تاريکي ندارد. ماه تنها وجه دور افتاده اي دارد که امکان مشاهده آن از زمين وجود ندارد. دليل اين پديده به زمانهاي گذشته باز مي گردد. در گذشته هاي دور تاثيرات گرانشي زمين باعث کند شدن چرخش ماه حول محور خود شد. به محض اينکه چرخش ماه به اندازه اي کند شد تا با دوره چرخشي خود به دور زمين انطباق پيدا کند، تاثير گرانشي زمين بر روي ماه تثبيت شد. به همين دليل ماه در حال حاضر يک بار به دور زمين چرخيده و يک بار حول محور خود حرکت مي کند و به دليل اينکه هر دو اين چرخشها در زماني واحد شکل مي گيرند، زمين تنها قادر به مشاهده يک وجه از کره ماه خواهد بود.

کمبود گرانش: کره ماه 27 درصد از ابعاد زمين را با جرمي کمتر تشکيل مي دهد. در عين حال گرانش موجود در کره ماه تنها 1.6 گرانش کره زمين اندازه گيري شده است. به همين دليل در صورتي که تکه سنگي در کره ماه از بالا به پايين پرتاب شود، سرعت سقوط آن بسيار کمتر از سرعت سقوط همان سنگ در زمين خواهد بود. همچنين در صورتي که وزن فردي در روي زمين 68 کيلوگرم باشد، همان فرد در کره ماه 11 کيلوگرم وزن خواهد داشت.

کوچک و بزرگ شدن قرص ماه: مدار حرکت ماه به دور زمين بر خلاف باور بسياري بيضوي است و نه دايره. به همين دليل فاصله ميان مرکز زمين و مرکز ماه طي هر يک از دوره هاي کامل چرخش ماه، متغيير است. در نزديکترين فاصله ماه به زمين که اصطلاحا حضيض خوانده مي شود فاصله اين دو جرم کيهاني از يکديگر 363 هزار و 300 کيلومتر خواهد بود. اين فاصله در نقطه عکس، يعني در دورترين فاصله ممکن به 405 هزار و 500 کيلومتر افزايش پيدا مي کند. به بياني ديگر زمانيکه ماه در نزديکترين فاصله خود از زمين کامل شود، 14 درصد بزرگتر ديده شده و درخشش آن 30 درصد افزايش خواهد يافت.

تاريخچه بمباران در ماه: حفره هاي موجود در سطح کره ماه مي تواند گذشته سخت اين کره را به خوبي آشکار سازد. به دليل نبودن نزديک به مطلق اتمسفر در ماه و کم بودن فعاليتهاي دروني در اين کره، تعداد حفره هايي که در اثر برخوردهاي شديد در بيليونها سال پيش در ماه به وجود آمده اند رکورد منحصر به فردي را به ثبت رسانده اند.
با تخمين تاريخ حفره هاي ماه، دانشمندان دريافته اند که سياره زمين به همراه قمر خود در حدود چهار بيليون سال پيش تحت بمباران شديد کيهاني بوده است.

کره ماه کره نيست: ماه شکل کروي و دوار ندارد بلکه تخم مرغي شکل است. در صورتي که ماه با دقت مورد مطالعه قرار گيرد مي توان ديد که مرکز ماه درواقع مرکز هندسي اين قمر به شمار نمي رود و در واقع با مرکز واقعي کره دو کيلومتر فاصله دارد.

ماه لرزه: فضانوردان ماموريت آپولو طي بازديد خود از کره ماه از لرزه نگار استفاده کرده و دريافتند اين جرم خاکستري جرمي مرده به شمار نمي رود. ماه لرزه هاي کوچک از کيلومترها پايين تر از سطح خارجي ماه سرچشمه مي گيرند و اينگونه به نظر مي رسد اين لرزه ها تحت تاثير کشش گرانشي زمين به وجود مي آيند. شکستگي هاي کوچک و فوران گاز از نشانه هاي وجود ماه لرزه در اين کره درخشان است.
به گزارش مهر، دانشمندان بر اين باورند ماه نيز داراي هسته اي داغ و مذاب مشابه زمين است. اما اطلاعات به دست آمده از کاوشگر سازمان ناسا در سال 1999 نشان مي دهد که ماه داراي هسته اي بسيار کوچک بوده که تنها دو تا چهار درصد از جرم کلي ماه را تشکيل مي دهد. اين ابعاد در برابر ابعاد هسته زمين که 30 درصد از جرم کلي زمين را تشکيل مي دهد کاملا ناچيز است.

تاثير اقيانوسي: عامل اصلي جزر و مدهاي موجود در زمين با در نظر نگرفتن تاثيرات اندک خورشيد، کره ماه است. گرانش ماه باعث ايجاد کشش بر روي اقيانوسهاي زمين مي شود. در ماه جديد و کامل، خورشيد، زمين و ماه در يک رديف قرار مي گيرند که اين پديده جزر و مد بيشتري را نسبت به شرايط عادي به وجود مي آورد. زماني که ماه در تربيع اول يا آخر قرار دارد خفيف ترين جزر و مد به وجود مي آيد. چرخش 29.5 روزي ماه به دور زمين کاملا دوره اي نبوده و در نزديکترين موقعيت ماه نسبت به زمين بيشترين جزر و مدها به حالت جهشي افزايش پيدا مي کنند که به اصطلاح جزر و مد جهشي حضيضي خوانده مي شوند.
به گزارش مهر، از ديگر تاثيرات جالب توجه کششهاي قمري اين است که ماه طي اين جزر و مدها قسمتي از انرژي زمين را مي ربايد که اين پديده باعث کاهش 1.5 ميلي ثانيه اي سرعت زمين در هر قرن مي شود.

خداحافظ ماه: با توجه به آنچه گفته شد، ماه سالانه مقاديري از انرژي زمين را ربوده و از آن براي بالا کشيدن خود به اندازه چهار سانتيمتر در بالاترين مدارش استفاده مي کند. محققان معتقدند ماه زماني که در حدود 4.6 بيليون سال پيش شکل گرفته است، فاصله اي برابر 22 هزار و 530 کيلومتر از زمين داشته است که اين فاصله اکنون به 450 هزار کيلومتر افزايش پيدا کرده است.
در عين حال سرعت چرخش زمين رو به کندي است و به همين دليل روزهاي زمين رو به طولاني تر شدن گذاشته اند. به تدريج صعود کشش سياره زمين در ميان يک خط فرضي ميان مرکز زمين و ماه انباشته خواهد شد و به اين شکل تغييرات چرخش سياره اي زمين متوقف خواهد شد. در اين صورت يک روز زمين برابر يک ماه خواهد شد. در صورت وقوع چنين پديده اي که احتمال آن به بيليونها سال در آينده نسبت داده شده است، يک ماه زمين بسيار طولاني شده و ماه به تدريج فاصله خود را از زمين افزايش خواهد داد.

+ نوشته شده در  یکشنبه 7 تیر1388ساعت 1:51 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عکس: انیس الدوله، زیباترین معشوقه مورد علاقه ناصرالدین شاه....!....!.....!....!...!..!..!..!.!.!!

خبرگزاری فانلند:

اینم معشوقه ی ناصر الدین شاه...

از این عکسا کم پیداست ها ...

.فانلند

+ نوشته شده در  دوشنبه 1 تیر1388ساعت 2:33 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عکسهای خارق العاده از خانه ای در لواسان تهران(100% دیدنی).....................................

خبر گزاری فانلند:

یه عده پول ندارن نون و پنیر بخورن......مثل اینا:

ولی بعضی دیگه نمیدونن پولاشونو چی کار کنن؟!!......مثل اینا:

(عکس هایی از خانه ای در لواسان تهران) توجه: این عکسا همگی متعلق به یک خانه ی شخصی است

بقیه عکسا در ادامه مطلب....ختما ببنید و متوجه اختلاف طبقاتی بشید....

از سایت پیسی پارسی هم بخاطر همکاری با فانلند متشکریم


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 31 خرداد1388ساعت 0:4 قبل از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

تصویری از شنای زن و شوهر مذهبی در عربستان(100% دیدنی)

اینارو!

+ نوشته شده در  شنبه 30 خرداد1388ساعت 11:46 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

لوگو لوگو لوگو لوگو لوگو لوگو لوگو لوگو لوگو لوگو لوگو لوگو

سلام دوستان این لوگو و طراحی رو ببینیند حال کنید...

اینو دوست خیلی خیلی خوبم که یکی از شاخای گرافیتیه ایرانه..اسمشم علی هست . معروف به اسپری...

اگه خواستید واسه خودتون لوگو یا اسمتونو طراحی کنید به من بگین تا شمارشو بتون بدم...

 

www.funland.blogfa.com

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 27 خرداد1388ساعت 10:6 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

کروبی

توجه           توجه

امروز کروبی لباس روحانیت رو در آور و کفن پوشید

+ نوشته شده در  دوشنبه 25 خرداد1388ساعت 12:53 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

عکسای انتخاباتی

میدونین نکته جالبه این عکسا چیه؟به تعداد خودکار هایی که میر حسین و خانومش آوردن توجه کنید

ایول میرحسین

اندکی صبر صحر نزدیک است

بقیه تو ادامه مطلب

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 22 خرداد1388ساعت 4:6 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

کاریکاتور

اینم کاریکاتور مجریه مناظره...بیچاره خیلی دلو واسش میسوزه.....حیوونی...

جالب اینه که کاندیدا همش وقتی حرف میزدن اینو نگاه میکردن...آخه مجریه نمیدوست حرفه شونو تایید کنه یا نه

حالا کاریکاتورشو ببینین

www.funland.blogfa.com

 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 21 خرداد1388ساعت 10:33 بعد از ظهر  توسط آریا بلا.......!Rya bala  | 

مطالب قدیمی‌تر